חדשות, טיפים ועדכונים אחרונים


Raising Secured and Unsecured Commercial Lines of Credit from Commercial Banks in Israel 15.1.2018

נשלח 8 בינו׳ 2018, 7:28 על ידי להיות1 פיננסים

חדש מילון מושגים 24.8.2016

נשלח 24 באוג׳ 2016, 5:57 על ידי להיות1 פיננסים   [ עודכן 30 במאי 2017, 0:51 ]

ביטחונות נוספים שיכול עסק להציע לבנק בתמורה להגדלת מסגרות אשראי

נשלח 17 בספט׳ 2013, 4:06 על ידי להיות1 פיננסים

אחת הדרישות הבסיסיות ביותר של בנקים בתמורה להענקת אשראי היא ביטחונות. ישנים סוגי ביטחונות שניתן להציע לבנק ושלא יכבידו על הפעילות השוטפת של העסק או על חשבונותיו הפרטיים של הבעלים:
(1) שעבוד ממסרים דחויים - חלק מהתמורה המתקבלת מלקוחות העסק ניתנת לעתים בתצורה של צ'קים דחויים (בעגה הבנקאית: ממסרים דחויים). במידה והצ'קים הדחויים סחירים (ללא ל'מוטב בלבד' ודומיו) ניתן לשעבדם לטובת הבנק, להפקידם ולקבל כנגדם אשראי בהינתן מספר תנאים. גם מול צ'קים דחויים שאינם סחירים (שכן נושאים עליהם 'למוטב בלבד') ניתן לקבל אשראי תוך הסכמה עם הבנק. יש לקחת בחשבון שהנושא כרוך בעלויות מימון בגין עמלות הפקדת צ'קים דחויים.
(2) שעבוד יתרות כרטיסי אשראי - במידה ואתם מקבלים כרטיסי אשראי מלקוחותיכם תוכלו לשעבד את יתרות הזכות שלכם אצל חברות סליקת כרטיסי האשראי לטובת הבנק ולקבל כנגדן אשראי. תוכלו גם לבצע ניכיון על יתרות אלה ישירות אצל חברות סליקת כרטיסי האשראי אולם בעלויות מימון לא מבוטלות.
(3) שעבוד חייבים - במידה והגבייה אצלכם מתאפיינת בחשבונות פתוחים גדולים של לקוחות תוכלו להציע סוג ביטחון זה לבנק בתמורה לקבלת אשראי ובהינתן מספר תנאים.

לליווי ולסיוע מקצועיים בנושא צרו עמנו קשר.

פריסת מסגרת חח"ד מנוצלת

נשלח 17 בספט׳ 2013, 3:57 על ידי להיות1 פיננסים

כאשר בעל עסק מנצל את מסגרת האשראי השוטף שלו באופן כמעט מלא או אף באופן חלקי אך קבוע, מומלץ ביותר לפרוס את אותו הנתח המנוצל בדמות הלוואה לכמה שנים. יש לשים לב לנקודות הבאות:
(1) שינויים במסגרת - פריסת מסגרת האשראי = הקטנת מסגרת האשראי בסכום הנפרס והעמדת הלוואה חדשה באותו הסכום לפירעון בתשלומים. כלומר, בטווח המידי מסגרת האשראי יורדת אך סך אמצעי האשראי העומדים לזכות העסק לא משתנים (שכן העמדנו הלוואה מקבילה).
(2) עלויות מימון - הלוואה כמעט תמיד זולה יותר מהמסגרת השוטפת, כך שבעצם פריסת האשראי אנו מוזילים את עלות המימון בגין אותו חלק שאנו פורסים.
(3) תזרים מזומנים - בגין ההלוואה לפריסת נתח מהמסגרת יתחיל החשבון להיות מחויב בתשלומי קרן + ריבית, ולא רק בחיובי ריבית על האשראי השוטף המנוצל. יש לקחת בחשבון שצעד זה מומלץ רק במקרה בו תזרים המזומנים של העסק תומך בפריסה וכי צעד זה לא יכניס את החשבון לקשיים.

לליווי וייעוץ מקצועיים נשמח אם תצרו עמנו קשר.

על מה כדאי להתמקח? על גובה הריבית או על עמלת הקמת ההלוואה?

נשלח 17 בספט׳ 2013, 2:05 על ידי להיות1 פיננסים

על שניהם כמובן... אולם, ההבדל בין שתי העלויות הללו נעוץ בעובדה שעמלת הקמת ההלוואה היא חד פעמית, מראש ובעת העמדת ההלוואה ואילו הריבית המשולמת בגין ההלוואה מלווה את הלקוח לאורך כל חיי ההלוואה. העיקרון הנגזר מהבדל זה הוא פשוט: ככל שההלוואה ארוכה יותר כדאי להתמקח יותר על גובה הריבית (שכן ההשפעה המצטברת שלה משמעותית יותר) ואילו ככל שההלוואה קצרה יותר כדאי להתמקח יותר על העמלה (שכן עלותה האפקטיבית גדולה יותר). לסיוע וליווי מקצועיים בנושא נשמח אם תצרו עמנו קשר.

האם קיים קשר בין אורך חייה של הלוואה לבין הריבית הנגבית בגינה?

נשלח 17 בספט׳ 2013, 2:02 על ידי להיות1 פיננסים   [ עודכן 17 בספט׳ 2013, 2:02 ]

אכן כן. כמובן שקיימים גורמים חשובים נוספים המשפיעים על גובה הריבית כגון הביטחונות המוצעים כנגד ההלוואה, מקורות הסילוק לה, רקע והיסטוריית הלווה, מטרת האשראי וכו'. אולם, קיים קשר עקרוני בין אורך חיי ההלוואה לבין הריבית הנגבית בגינה. ככל שהלוואה ניתנת לטווח ארוך יותר, הרי שהסיכון לבנק גדול יותר שכן ייתכנו שינויים במצב הלווה, שינויים במצב המשק וכו'. הסיכון הזה מגולם על ידי הבנק בגובה הריבית כך שככל שמתארכת תקופת ההלוואה הריבית שתיגבה תהיה גבוהה יותר. כמובן שלמטבע שני צדדים וככל שההלוואה תינתן לתקופה קצרה יותר הריבית אמורה להיות נמוכה יותר (למעט מסגרת אשראי שוטף). כך תוכלו לקבוע תמהיל אשראי מיטבי מבחינת עלויות ולנהל משא ומתן אל מול הבנק. לסיוע וליווי מקצועי בנושא צרו עמנו קשר.

1-10 of 11